Dlaczego warto postawić na profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Pranie tapicerki meblowej warto wykonywać nie tylko od święta, ale poleca się robić to dość regularnie. Najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnych usług, które znaleźć można na rynku branżowym. Dlaczego warto skorzystać z tych usług i jak wyglądają one w praktyce? Sprawdziliśmy to.

Profesjonalnie i skutecznie

Z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń piorących marki Karcher oraz sprawdzonych środków chemicznych. Tak wygląda profesjonalne pranie tapicerki meblowej, zlecone fachowcom. Wybierając tę opcję szybko docenić można to, że nie trzeba się męczyć z samodzielnym szorowaniem kanap, foteli, sof czy innego rodzaju mebli, jak również i samych materaców. A cel fachowego czyszczenia czy prania jest jeden – uczynić mebel czystym, pachnącym i przyjemnym w użytkowaniu. Kto by nie chciał z takiego właśnie korzystać na co dzień?

Pranie tapicerki meblowej – jak przebiega?

Profesjonalne pranie powierzchni kanap, sof czy foteli przebiega zawsze w kilku etapach. Na początku ocenia się oczywiście stan i siłę istniejących plam, po czym dobiera się odpowiednie środki chemiczne oraz nakłada je na tapicerkę meblową. Kolejno rozprowadza się środki przy pomocy szorowarek, by następnie przejść do prania ekstrakcyjnego. To na tym etapie właśnie można skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń zgromadzonych na tapicerce meblowej. Co jednak w przypadku, gdy wyjątkowo trudne plamy pozostaną na meblu? Wtedy stosuje się specjalistyczne odplamiacze, które z powodzeniem poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Jednym z końcowych etapów orania tapicerki meblowej pozostaje jej wypłukanie oraz odessanie pozostałych resztek wody. Warto podkreślić, że po zakończeniu prania, tapicerka meblowa pozostaje na długo świeża i pachnąca, a przy tym nie jest zbyt wilgotna. Śmiało można więc korzystać ze wszystkich funkcjonalności mebla już po kilkunastu, jak nie kilku godzinach od momentu zakończenia prania. Warto wybrać usługi profesjonalistów!

Redakcja Autor