Jak dobrze wybrać pompę ciepła?

w czasach dużej różnorodności i szerokiej dostępności rozmaitych jej rodzajów, nie jest sprawą prostą, ani też oczywistą. Mimo dużych chęci i równie dużej świadomości konsumenckiej warto skorzystać z fachowego doradztwa w zakresie optymalnego doboru sprawdzonej pompy ciepła. To otrzymać możemy w dobrym punkcie dystrybucji i sprzedaży pomp ciepła. Czy warto korzystać z takiego doradztwa? Oczywiście, że tak!

Pompa dopasowana do potrzeb

Argumentacje współczesnych inwestorów zainteresowanych zakupem i montażem pompy ciepła są przeróżne. I tak można szukać systemu grzewczego najbardziej atrakcyjnego pod względem poniesionych kosztów inwestycyjnych, jak też zwracać uwagę na inne czynniki. Praktyka wzbogacona wiedzą ekspertów pokazuje, że najniższe koszty inwestycyjne będą związane z wyborem pompy ciepła powietrze – powietrze. Jeśli zaś interesuje nas dostęp do bardzo wygodnej funkcji podgrzania wody użytkowej – zdecydowanie lepiej jest wybrać pompę powietrze – woda. Z kolei, jeśli myślimy o inwestycji najbardziej przemyślanej, szeroko polecanej, a jednocześnie też najczęściej wybieranej – zdecydowanie warto będzie zastanowić się nad zakupem gruntowej pompy ciepła.

Ważne zapotrzebowanie cieplne budynku

W każdym z tych przypadków jednak specjalistyczne i fachowe doradztwo okażą się nieocenione. Szczególnie wówczas, gdy będziemy chcieli idealnie dobrać moc grzewczą pompy ciepła do zapotrzebowania cieplnego naszego budynku. Wysoki komfort czerpany z dostępu do ciepła jest przecież niezwykle ważny, czyż nie?
Myśląc o inwestycji zakup najlepszej pompy ciepła, warto zlecić wykonanie Obliczenia Zapotrzebowania Cieplnego budynku ( w skrócie: OZC). To niezwykle ważny dokument, który pozwoli optymalnie dobrać moc grzewczą pompy ciepła do realnego zapotrzebowania na ciepło w zamieszkanym przez nas budynku. Dzięki temu też wybrana przez nas pompa ciepła będzie mogła pracować nie tylko najbardziej efektywnie, ale również i pro ekonomicznie oraz zgodnie z założeniami zachowań pro ekologicznych.

Redakcja Autor