Skąd bierze się popularność rzeźb 3D?

Rzeźby z laminatu wykonane przez dobrych specjalistów z branży, zamawiane są coraz częściej. Mogą one przedstawiać niemal absolutnie wszystko – od postaci bajkowych, ludzkich, po modele muzealne, roślinne czy architektoniczne. Skąd tak duża popularność tego rodzaju rzeźb? Sprawdziliśmy to.

Dla wyposażenia wielu obiektów

O atrakcyjności obiektu muzealnego czy rozrywkowego często decyduje jego wyposażenie. Im więcej ciekawych, dużych wielkościowo i atrakcyjnie wykonanych rzeźb przestrzennych, tym lepiej. Stąd też rzeźby z laminatu 3D stają się absolutną podstawą wyposażenia każdego obiektu muzealnego, jak i rozrywkowego. Nie od dziś w popularnych parkach rozrywki czy zabaw, nie może zabraknąć ciekawych modeli postaci bajkowych czy dużych eksponatów stworzonych z myślą o efektywnej nauce czy zabawie. Dużym atutem każdej rzeźby pozostaje jej wykonanie. Z czego wykonuje się rzeźby 3D najczęściej?

Gwarancja wytrzymałej konstrukcji

O stabilności, solidności i dużej wytrzymałości konstrukcji każdej rzeźby przestrzennej decyduje materiał, z którego ta została wykonana. Do najczęściej wykorzystanych, a zarazem w pełni profesjonalnych materiałów zalicza się kompozyt poliestrowo-szklany, fiberglass. Dzięki jego wykorzystaniu można mówić nawet o efektownym wykonaniu wielokrotnie powiększanego modelu. Rzeźba w formacie XL lub w skali 1:1 jest więc zupełnie możliwa do wykonania. A samo jej wykonanie wiąże się z ogromnym zainteresowaniem jej późniejszego obejrzenia na własne oczy, czyż nie? Warto podkreślić do tego, że każda z rzeźb z laminatu jest dodatkowo wyjątkowo odporna na działanie różnorodnych, szkodliwych czynników atmosferycznych.

Użytek nie tylko komercyjny

Wydawać by się mogło, że rzeźby z laminatu zamawiane są wyłącznie do firm użytku publicznego, czyli takich miejsc, które są odwiedzane przez wielu ludzi. Jak się okazuje – niekoniecznie. Równie dobrze można bowiem zamówić także wymarzoną figurę 3D także z myślą o tym, by postawić ją we własnym, przydomowym ogrodzie.

Redakcja Autor